Na co si dát pozor při koupi nové nemovitosti?!

20.08.2023

Při koupi nemovitosti je důležité věnovat pozornost několika faktorům, aby se člověk vyhnul nechtěným překvapením a problémům v budoucnosti. Zde je několik věcí, na které si dát pozor při koupi nové nemovitosti: 

1. Právní stav nemovitosti - zkontrolovat, zda je nemovitost v souladu se všemi právními předpisy a zda jsou všechny dokumenty v pořádku.

2. Rezervační a kupní smlouva - kontrola, zda je rezervační a kupní smlouva správně formulována a zda jsou v ní uvedeny všechny důležité podmínky.

3. Technický stav nemovitosti - zkontrolovat stav střechy, oken, dveří, topení, elektroinstalace, vodovodního a kanalizačního systému a dalších technických prvků.

4. Reálná velikost nemovitosti - zkontrolovat, zda odpovídá skutečnému stavu a velikosti uvedené v dokumentaci a v inzerci.

5. Poplatky, exekuce a dluhy - zkontrolovat, zda neexistují žádné neuhrazené poplatky, exekuce nebo dluhy spojené s nemovitostí a jiné právní problémy.

6. Rezervační fond - zkontrolovat, zda existuje a zda jsou v něm dostatečné finanční prostředky pro údržbu a opravy společných prostor (u panelového domu).

7. Okolí nemovitosti - zkontrolovat, zda okolí odpovídá vašim požadavkům a zda neexistují žádné rušivé faktory, jako jsou těžební lomy, průmyslové zóny, dálnice atd..

8. Dostupnost dopravních spojů a služeb - zkontrolovat, zda jsou v blízkosti nemovitosti dostupné potřebné služby (školy, školky, obchody), dopravní spoje a další důležité prvky.

9. Finanční situace - zkontrolovat, zda máte dostatečné finanční prostředky na koupi i případnou rekonstrukci nemovitosti a zda vám banka poskytne potřebný úvěr. 

10. Stavba a výstavba v okolí - zkontrolovat, zda v okolí nemovitosti nejsou plánovány žádné stavby nebo výstavby, které by mohly ovlivnit hodnotu nemovitosti.

11. A na závěr, výhledová hodnota nemovitosti - zkontrolovat, zda má nemovitost potenciál k růstu hodnoty v budoucnu.

Pokud byste si s něčím nevěděli rady, vše umíme podchytit, v případě potřeby mě kontaktujte na  tel. č. 606 658 769 a společně to zvladneme!