Jak prodat nemovitost za co nejvyšší možnou cenu?

11.08.2023

Chcete-li prodat nemovitost za co nejvyšší cenu, je možné podniknout několik kroků. Zde je několik tipů:

  • Připravte nemovitost k prodeji: Ujistěte se, že nemovitost je čistá, uklizená a v dobrém stavu. Zvažte provedení nezbytných oprav nebo upgradů a vymalování, abyste zvýšili jeho hodnotu. Zde bych nepodceňoval sílu detailu, pokud chcete mít nemovitost perfektně připravenou k prodeji, stojí za uvážení profesionální příprava k prodeji nemovitosti nebo-li home staging.

  • Nastavte správnou cenu: Prozkoumejte místní trh a určete vhodnou cenu nemovitosti. Je důležité stanovit reálnou cenu, která odráží hodnotu nemovitosti. Příliš vysoká cena nemovitosti může odradit potenciální kupce, zatímco příliš nízká cena může vést k nižšímu zisku. Prozkoumejte trh a srovnatelné nemovitosti, abyste určili správnou cenu.

  • Inzerujte nemovitost: Pomocí různých inzertních metod oslovte potenciální kupce, jako jsou inzertní portály, sociální média a tištěné reklamy. Zvažte najmutí profesionálního fotografa, který pořídí vysoce kvalitní fotografie nemovitosti. V ideálním případě to může být i Váš známý, o kterém víte, že se fotografování věnuje. Cena za nafocení nemovitosti může být tak podstatně nižší.

  • Používejte moderní nástroje: Zvažte použití moderních nástrojů, jako jsou videoprohlídky, virtuální prohlídky, 3D půdorysy a vyhrazené webové stránky pro nemovitost, abyste ji předvedli v nejlepším možném světle. Samozřejmě zde se vše odvíjí, o jakou nemovitost se jedná a jaká je její prodejní cena. Zcela zbytečné to bude o bytu 1+KK ve vyloučené lokalitě a naopak žádoucí to je například u rodinných domů, penzionů a hotelů.

  • Najměte si profesionála: Zvažte najmutí profesionálního realitního agenta nebo makléře, který má zkušenosti s prodejem nemovitostí na místním trhu. Mohou poskytnout cenné rady a vedení během celého procesu prodeje jako je vytvoření Kupní smlouvy, sjednání advokátní úschovy a dokončení převodu nemovitosti na nového majitele na Katastru nemovitostí.

Dodržováním těchto tipů je možné prodat nemovitost za nejvyšší možnou cenu.

A jestli se Vám do těchto úkonů nechce nebo si nevíte rady, obraťte se na mě a vyhněte se všem problémům spojeným s prodejem Vaší nemovitosti. Jednoduše mi zavolejte na tel. č. 606 658 768